Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 15, 2018 in Budowlanka |

Jak zagospodarować poddasze?

W wielu domach jest strych, z którego nie robimy użytku. To znaczy, oczywiście, możemy tam trzymać jakieś graty, stare meble czy pamiątki, ale przecież można tę przestrzeń wykorzystać znacznie lepiej. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ile przestrzeni marnuje się w domu, kiedy poddasze jest niezagospodarowane. Co można zrobić z tym miejscem, żeby służyło nam lepiej, niż schowek na starocie?

Dodatkowa sypialnia

Stary strych można z łatwością przekształcić w sypialnię. Oczywiście będzie to wymagało remontu, ale na pewno warto. Mieszkanie na poddaszu ma swój niepowtarzalny klimat, którego nie znajdziemy w żadnym innym pomieszczeniu w domu. A jeśli sami nie mamy ochoty tam spać, możemy zrobić ze strychu pokój dla gości. Z pewnością każdy z nas był kiedyś w sytuacji, kiedy ktoś chciał się u nas zatrzymać, ale nie było gdzie położyć go spać. Dmuchane materace i rozkładane kanapy mogą odejść w niepamięć!

Pokój rozrywki

Na pewno ciekawym pomysłem będzie przekształcenie strychu w pokój rozrywki. Wystarczy wyrzucić stare meble i wstawić nowe. Jakie? Przede wszystkim wygodne kanapy, fotele, pufy. Możemy wstawić tam też telewizor albo, nawet lepiej, projektor, dzięki któremu będziemy mogli wyświetlać filmy na ścianie. Oprócz tego na pewno sprawdzi się stół do piłkarzyków, konsola do gier czy inne tego typu urządzenia. Nasi goście z pewnością pokochają nas za taki pokój i będą odwiedzać nas jeszcze częściej. Taki strych stanie się imprezowym centrum i już nigdy nikt nie odmówi naszemu zaproszeniu.

Garderoba

Z pewnością wiele pań marzy o tym, żeby mieć swoją własną garderobę, w której będą mogły siedzieć godzinami i zastanawiać się nad tym, co ubrać danego dnia. Dlaczego by nie wykorzystać poddasza do spełnienia tego marzenia? Zamiast przechowywać graty, możemy urządzić tam piękną, dużą garderobę, z której będzie zadowolona każda kobieta. Żeby to zrobić, potrzebne nam będą nowe meble: szafki, wieszaki, półki, lustra. Warto postawić tam też sofę lub fotel, żeby właścicielka mogła chwilę odsapnąć od przeglądania kreacji. Oczywiście, można zrobić z tego pomieszczenia garderobę dla całej rodziny, szczególnie wtedy, gdy jest ono dosyć spore.

Jak widać, strych można zagospodarować na wiele różnych sposobów i nie musi on wcale pełnić roli graciarni. Wystarczy wykazać się odrobiną kreatywności i można rozplanować zupełnie nowe pomieszczenie w naszym domu. Nie ma na co czekać! Czas zabrać się za renowację poddasza!