Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 26, 2019 in Budowlanka |

Kredyt mieszkaniowy. Co trzeba wiedzieć?

Potrzebny Tobie kredyt na kupno domu. Od dłuższego czasu nosiłeś się z takim zamiarem. Świetnie się składa, że jesteś na tej stronie internetowej. Rozjaśnię Tobie wszelkie możliwe aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy szukasz odpowiedniego i atrakcyjnego kredytu hipotecznego.

Od czego zacząć?

Chcesz być szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem. Miejsce w zaciszu to idealna lokalizacja, o jakiej zawsze marzyłeś. Koszty takich marzeń mogą być znacznie wyższy, niż się Tobie wydaje. Musisz też pamiętać, że masz ograniczone środki pieniężne, dlatego musisz wspomóc się kredytem hipotecznym. Tego typu kredyty są najczęściej braną pod uwagę opcją, gdy planujesz kupić duży, piękny i przestronny dom. Działaj według sprawdzonego schematu! Na początek oceń swoją zdolność kredytową. Wtedy będziesz wiedział na jaki dom Ciebie stać. Na starcie potrzebujesz odpowiedniego wkładu własnego. Banki różnie oceniają zdolność kredytową. Pod uwagę brane są takie czynniki jak: Twoje comiesięcznie dochody oraz zobowiązania. Kolejną istotną kwestią jest fakt, czy wcześniej miałeś jakieś kredyty i czy były one regularnie spłacane, bez pojawienia się jakichkolwiek zaległości. Twoja historia kredytowa ma kluczowe znaczenie.

Wysokość kredytu, na jaki chcesz się zdecydować

Masz już informację o Twoje zdolności kredytowej. Następnie musisz zdecydować jaką kwotę pieniędzy chcesz pożyczyć od banku. Pamiętaj o tym, że musisz być właścicielem gruntu, na którym zamierzasz wybudować dom. Sprawdź oferty wielu banków! Wybierz opcję, która jest najbliższa Twoim oczekiwaniom i której warunki Tobie odpowiadają. Weź pod uwagę, na przykład, oprocentowanie kredytu hipotecznego w wielu bankach. To, jakże ważny element, gdyż spłacanie pożyczonych pieniędzy od banku będzie trwać wiele długich lat. Nie możesz postępować pochopnie. Dowiedz się także, jaką prowizję musisz zapłacić oraz czy koniecznie musisz skorzystać z ubezpieczenia domu oraz kredytu.

Czas na przygotowanie odpowiednich dokumentów dla banku

Musisz zebrać wszystkie stosowne dokumenty. Przygotuj się na ten etap odpowiednio wcześniej. Wtedy procedura wzięcia kredytu będzie prostsza i szybsza.

Oto niezbędne dokumenty:
– umowa o pracę;
– dokument, który potwierdza Twoją tożsamość;
– odpowiednie zaświadczenie o Twoim zatrudnieniu;
– historia rachunku bankowego.

I to już koniec formalności. Pamiętaj, że decyzja o podjęciu starania się o kredyt na kupno domu jest jedną z najważniejszych w Twoim życiu. Działaj racjonalnie, a wszystko będzie dobrze i zgodnie z planem, który sobie wcześniej ustaliłeś.