Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2018 in Budowlanka |

Feng shui bez tajemnic

Feng shui bez tajemnic

Feng shui to metoda planowania, która swoje początki ma w starożytnych Chinach. Można ją wykorzystać w wielu dziedzinach życia, ale to projektowanie wnętrz stosując jej zasady wywrze największy wpływ na nasze życie. Na czym polega ta metoda i w jaki sposób możemy na niej zyskać?

Co nam da feng shui?

Stosowanie się do zasad feng shui wpłynie na nasze życia od wielu różnych stron: poprawi życie miłosne, wpłynie na finanse i sprawi, że nasze życie będzie szczęśliwsze. Najważniejszą zasadą feng shui jest jednak to, żeby nie stosować go na siłę. Jeśli jesteśmy zadowoleni z któregoś aspektu naszego życia, próby poprawiania go za pomocą tej filozofii może tylko pogorszyć sprawę.

Najważniejsze zasady

Jest cała lista zasad, które powinniśmy stosować jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, ale jednak te najważniejsze dotyczą naszego codziennego życia w domu. Co za tym idzie, jeśli chcemy poprawić coś za pomocą feng shui, nie musimy wcale wydawać kroci na nowe meble, czy przeprowadzać kompletnej rewolucji w mieszkaniu.
Jakie są najważniejsze zasady feng shui, do których wszyscy możemy się stosować?
1. Myj okna. Według tej filozofii okna są oczami domu, a więc to bardzo ważne, żeby były czyste.
2. Naprawiaj cieknące krany. Woda, która cieknie z kranu jest symbolem uciekającego bogactwa, więc jeśli nasz kran ma awarię, powinniśmy go jak najszybciej naprawić.
3. Świeże kwiaty. To bardzo ważne, żeby nie pozwolić kwiatom wyschnąć. Czasem specjalnie suszymy róże, które dostajemy od kogoś ważnego, żeby były one z nami dłużej. Według zasad feng shui nie powinniśmy tego robić, bo nasza miłość wyschnie tak samo, jak te rośliny.
4. Utrzymuj porządek. Bałagan zaburza harmonię, która jest najważniejsza w życiu.
5. Zrezygnuj z lustra w sypialni. Lustro dodaje pomieszczeniu bardzo dużo energii, a tego chcemy uniknąć w miejscu, w którym mamy odpoczywać. Jeśli już mamy lustra w sypialni, należy je zasłaniać na noc.
6. Zadbaj o wejście do domu. Umyj drzwi, wypoleruj tabliczkę z numerem, popraw wycieraczkę. Wejście ma zapraszać gości, a nie ich odstraszać.

Feng shui opiera się na porządku, harmonii i spokoju. Do tego właśnie mamy dążyć w życiu i dlatego unikanie bałaganu jest tak ważne. Warto postawić też na minimalizm, który ułatwi nam utrzymanie mieszkania w czystości. Pozbądźmy się zbędnych przedmiotów i unikajmy bibelotów. Stosując się do tych wszystkich zasad (również tych obejmujących projektowanie wnętrz będziemy żyć szczęśliwie i w zgodzie z samym sobą.