Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 15, 2018 in Budowlanka |

Jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną?

Budowa własnego domu jest sporym wyzwaniem i naprawdę dużo rzeczy może pójść po drodze nie tak. Nie mniej jednak, większość z nas powie, że i tak warto. To prawda, ale przecież można też zabezpieczyć się przed niektórymi nieprzyjemnościami jeszcze zanim zaczniemy budowę. Najważniejszą decyzją, jaką przyjdzie nam podjąć, jeśli zdecydujemy się na budowę własnego domu będzie zatrudnienie ekipy budowlanej. Firmy budowlane – jak znaleźć tę idealną?

Co może pójść nie tak?

Od tego, kogo zatrudnimy do budowy naszego domu zależy czy ta nieruchomość w ogóle powstanie. Niestety nie każda ekipa budowlana jest godna zaufania, więc warto poświęcić dłuższą chwilę na jej wybór. Jeśli podejmiemy złą decyzję, bardzo dużo rzeczy może pójść nie tak: robotnicy mogą nie mieć pojęcia co robią, mogą kupić niewłaściwe materiały, użyć złych technik. Co więcej, możemy też zostać przez nich oszukani. Bardzo często pojawiają się informację o tym jak firmy budowlane oszukują ludzi i sprawiają, że płacą oni znacznie więcej, niż powinni. Na szczęście jest kilka sposobów, żeby takich nieprzyjemności uniknąć.

Spytaj znajomych

Pierwszym krokiem powinno być zapytanie ludzi, których znamy o ich opinie na temat ekip budowlanych. Może się okazać, że ktoś z naszych bliskich przeprowadzał ostatnio remont i może nam kogoś polecić, albo znajomi znajomych prowadzą firmę budowlaną i są w stanie za nią poręczyć. Może też być zupełnie na odwrót – ktoś dał się oszukać i teraz będzie w stanie nas ostrzec przed nieuczciwymi budowlańcami. Tak czy siak, z pewnością warto popytać ludzi, których znamy zanim zabierzemy się za remont. Czasem jednak bywa tak, że nikt z rodziny i przyjaciół nie jest w stanie nam nikogo polecić. Gdzie szukać w takim wypadku?

Internet jest skarbnicą wiedzy

Warto poszukać ekipy na stronach z ogłoszeniami lokalnymi albo w spisach firm budowlanych. W obu tych miejscach znajdziemy całą masę ludzi, którzy będą chcieli podjąć się naszego remontu. Tutaj jednak bardzo ważne jest to, żeby sprawdzić opinie o danej firmie, bo może się ona wydawać idealna, ale okaże się, że ludzie piszą o niej bardzo źle. To jest właśnie największa zaleta internetu – możemy dowiedzieć się co myślą inni ludzie bez wychodzenia z domu. Sprawdzenie jakie opinie ma dana firma budowlana sprawi, że być może uda nam się uniknąć nieprzyjemności. Warto też pamiętać, żebyśmy sami zostawili swoją recenzję na stronie internetowej, kiedy remont będzie już skończony. W ten sposób pomożemy innym ludziom.