Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2019 in Budowlanka |

Podłogi drewniane – czy warto?

Wybierając podłogi Poznań do mieszkania powinniśmy kierować się nie tylko ich wyglądem, ale też funkcjonalnością. W ostatnich latach na popularności zyskują podłogi wykonane z drewna. Czy warto w nie inwestować?

Podłogi drewniana – klasyka

Podłogi drewniane są popularne od wielu lat. Co prawda kiedyś od nich odeszliśmy na rzecz laminowanych paneli, ale obecnie znowu wracają do łask. Takie rozwiązanie jest ponadczasowe i będzie pasować do każdego wnętrza. Niemniej jednak, musimy liczyć się z tym, że będzie to spora inwestycja. Na rynku dostępne są podłogi z litego drewna oraz z klejonego. Ta druga opcja będzie z pewnością tańsza ze względu na to, że do stworzenia jej używa się mieszanki bardziej i mniej szlachetnych gatunków drewna. Do ich produkcji używa się przeróżnych technologii, które pozwalaną na uzyskanie wieli wykończeń. Ostatnio bardzo popularne stają się podłogi postarzane, które mają sprawiać wrażenie jakby były w danym miejscu o wiele lat. Tworzy się je poprzez ręczne szczotkowanie i heblowanie, dzięki czemu powstaje wyjątkowa struktura. Dostępne są też bardziej nowoczesne rozwiązania. Będą to gładkie i eleganckie deski. Co więcej, taka podłoga wcale nie musi mieć koloru drewna. Możemy pomalować ją na przeróżne kolory, a obecnie najmodniejsza jest biel oraz szarości.

Podłoga z litego drewna – czy warto?

Najważniejszą cechą podłogi z litego drewna jest jej różnorodność. Każda deska będzie wyglądała zupełnie inaczej, przez co na naszej podłodze utworzą się niepowtarzalne wzory. W dodatku, jest ona bardzo trwała. Drewno zabezpiecza się odpowiednimi środkami, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o zarysowania. Naturalne drewno w pomieszczeniu sprawi, że nasz dom będzie znacznie bardziej przytulny, a my będziemy chcieli spędzać w nim jak najwięcej czasu. Drewno tworzy niepowtarzalny, domowy klimat, którego nie da się niczym zastąpić. Co więcej, takie rozwiązanie jest bezpieczne dla wszystkich alergików i w stu procentach ekologiczne. Domowe remonty w tym wymiana podłogi może przynieść wiele korzyści.