Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2019 in Budowlanka |

Jak wybudować dom i…

… nie wpaść w negatywny i niepożądany stan psychiczny. Budowa domu pod wieloma względami przypomina pierwszą miłość. W obu przypadkach cieszymy się niewiarygodnie. Zauważmy pewne postępy. Spełniają się nasze marzenia. Dobrze się stało, że właśnie teraz zdecydowałeś się na wybudowanie pięknego, dużego, przestronnego i eleganckiego domu, którego wszyscy będą Tobie zazdrościć.

Dlaczego chcesz mieć własny dom?

Otóż, to już ten czas, kiedy chcesz się wyprowadzić od rodziców i rozpocząć życie na własny rachunek. Jesteś przecież osobą dorosłą, w dodatku po ślubie. Spodziewasz się z żoną także dziecka. Wobec powyższych faktów musisz mieć odpowiedni dom. Wtedy też pojawiają się pytania o wielkość domu. Ile ma mieć pokoi, jaką kuchnię, ile ma wynosić metraż, ile ma być pięter, czy ma być piękny ogród. To ważne kwestie, które musisz starannie i szczegółowo rozważyć, zwłaszcza gdy mowa o tak ważnej sprawie, jaką jest budowa domu.

Sam nie jesteś w stanie wybudować domu, dlatego szukasz odpowiedniej ekipy fachowców, które wykona za Ciebie prace budowlane

Tak, to prawda. Budowa domu to niezwykle złożony temat. Liczy się wiedza i umiejętności. Z czego mają być wykonane fundamenty? Jaki dach ma być? Kto założy na podwórzy kostkę brukową? Jakiej wielkości ma być garaż i ogród. To bardzo ważne pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć i zdać sprawę, jak bardzo ważne są te aspekty. Firmy budowlane ogłaszają się w Internecie. Wybór właściwej jest nie lada wyzwaniem. Trzeba uważać, żeby nie wybrać nieuczciwej i nierzetelnej firmy, która źle dokona budowy domu. Możesz także polecić się opinii znajomych, którzy niedawno korzystali z usług sprawdzonej i profesjonalnej firmy budowlanej. Ustal wszystkie wytyczne z szefem. Możesz także wysłuchać jego porad i propozycji rozwiązania niektórych elementów. Pamiętaj też, aby spisać precyzyjną umowę, żeby w przyszłości nie rozczarować się.

Nie mam tyle pieniędzy, żeby wybudować dom…

… wtedy możesz posiłkować się kredytem hipotecznym. Wybierz się do oddziału banku! Porozmawiaj z doradcą kredytowym. Powiedz o jaką sumę chodzi. Miej na uwadze fakt, że musisz mieć od 10 do 20 procent wkładu własnego. Bez tego nie masz większych szans na uzyskanie kredytu. Określ wysokość rat, jakie będziesz w stanie spłacać, bez naruszenia i zrujnowania własnego budżetu domowego.

I to tyle. Mam nadzieję, że ten artykuł dał Tobie wiele do myślenia. Dzięki niemu postąpisz racjonalnie i odpowiedzialnie. Budowa domu to skomplikowany temat. Nie możesz działać szybko. Racjonalność i odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji są wskazane.