Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 31, 2022 in Wnętrze |

Stolik kawowy czy ława – co kupić?

Stolik kawowy czy ława – co kupić?

Salon to główne miejsce w domu, które służy do integracji domowników. Jest to także świetna przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Aby zapewnić sobie wymienione kwestie, niezbędne jest wprowadzenie do tego rodzaju wnętrza odpowiedniego wyposażenia. Do jego głównych elementów należy stolik kawowy lub ława. Sprawdź, czym różnią się oba meble i który z nich lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Stolik kawowy czy ława – do czego służą?

Jedną z ważniejszych przestrzeni w salonie jest tzw. kącik wypoczynkowy. Jego cechą charakterystyczną jest wygodna kanapa, sofa lub fotel, które w zależności od dostępnego miejsca, stanowią idealne miejsce do relaksu. Aby taka strefa dobrze spełniała swoją rolę, warto urozmaicić ją o stolik kawowy lub ławę. Meble te służą do odkładania drobnych przedmiotów, które zawsze warto mieć pod ręką. Może to być np. aktualnie czytana książka, miska z przekąskami czy kubek z kawą lub herbatą. Stolik kawowy i ława to także meble będące niezwykle pomocne w trakcie przyjmowania gości lub wyprawienia przyjęć. Jest to bowiem dodatkowa przestrzeń, w której można odłożyć przekąski i napoje. 

Ława czy stolik kawowy – co wybrać? 

Stolik kawowy i ława to dwa elementy, które różnią się od siebie pod względem kształtu, rozmiaru i użytkowości. Ich wybór powinien być uzależniony od preferencji domowników, a także wymiarów pomieszczenia.

Stolik kawowy – subtelny i poręczny mebel

Stoliki kawowe przyjmują zazwyczaj dość małe rozmiary i są uznawane za miniaturki zwykłych stołów kuchennych. Ze względu na to, że tworzone są na wzór oryginalnych mebli kuchennych, są dość wysokie i smukłe – inaczej niż ławy. Stoliki kawowe najlepiej sprawdzają się w mniejszych wnętrzach, w których nie można pozwolić sobie na meble o dużych gabarytach. Są one również dość lekkie, dzięki czemu można je przenosić z jednego miejsca na drugie, w zależności od aktualnych potrzeb. Niekiedy stoliki kawowe dostępne są w zestawach. Dzięki temu można je dowolnie składać i rozkładać, w zależności od bieżących potrzeb.Takie warianty można znaleźć między innymi w sklepie Sinesti.

Ławy – solidny mebel do dużych przestrzeni

Ława stanowiła kiedyś nieodłączny element wielu pokojów gościnnych. Jest ona kojarzona z tradycyjnym wystrojem, jednak w obecnych czasach na rynku można spotkać wiele modeli kolorystycznych. Dzięki temu mebel ten można dostosować do wnętrza, w zależności od stylu, w jakim jest ono urządzone. Ławy są jednak dość ciężkie i charakteryzują się sporymi wymiarami. Ze względu na to najlepiej nadają się do dużych salonów, gdzie jest przeznaczone dla nich jedno określone miejsce. Wyposażenie to wymaga zagospodarowania w salonie optymalnej lokalizacji, a także wolnej przestrzeni dookoła. Należy jednak podkreślić, że docenianą zaletą ław, ze względu na ich rozmiar, jest uzyskanie sporej ilości miejsc siedzących przy meblu. Dostawiając do niej pufy, fotele czy sofę, ława świetnie sprawdzi się na popołudniową kawę z przyjaciółmi. 

Niezależnie od tego, czy w salonie znajduje się stolik kawowy, czy ława, należy pamiętać, że wybór mebla powinien być uwarunkowany nie tylko jego rozmiarem, ale także jakością wykonania. Najlepiej wybierać warianty dostępne u sprawdzonych producentów, dzięki czemu w salonie będą one prezentować się nie tylko estetycznie, ale posłużą domownikom na długi czas.

 

Kategoria: wnętrze domu