Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 30, 2018 in Budowlanka |

Jak zarobić na nieruchomościach?

Kupno mieszkania jest sporym wydatkiem, ale często okazuje się, że stanowi też inwestycję. Na nieruchomościach można całkiem sporo zarobić tworząc przy tym tak zwany “zysk pasywny”, czyli taki, w którym my nie robimy praktycznie nic, a pieniądze same wpływają na nasze konto. Jak to zrobić?

Kupno i wynajem

Zakładając, że wynajem mieszkania średniej wielkości kosztuje od 1400 do 2500 złotych, to właśnie tyle może wpadać na nasze konto każdego miesiąca. Wystarczy kupić lokal w dobrej lokalizacji i zacząć wynajmować go ludziom, tym samym zbierając całkiem sporą sumę co miesiąc. Nie da się jednak ukryć, że na taką inwestycję trzeba mieć pieniądze. Jeśli nie mamy takiej gotówki w oszczędnościach, najlepszym wyjściem będzie kredyt mieszkaniowy, który powinniśmy z łatwością dostać, o ile jesteśmy wypłacalni. Jeśli znajdziemy odpowiednią ofertę, raty kredytu nie będą takie drogie i nasi lokatorzy będą spłacać go za nas. Być może na początku nie będziemy na tym zarabiać zbyt wiele, ale po spłaceniu kredytu, cała inwestycja zwróci nam się kilkukrotnie.

Jak zarobić na tym jeszcze więcej?

Kredyt mieszkaniowy sprawi, że co miesiąc będziemy musieli spłacać jego raty. W związku z tym, może się okazać, że całe pieniądze, które dostajemy od naszych lokatorów będą szły na spłatę pożyczki. Jeśli chcemy jeszcze coś na tym zarobić, musimy liczyć sobie więcej za wynajem. Jak to zrobić? Najbardziej opłacalne są mieszkania studenckie, w których znajduje się kilka pokojów, które wynajmują poszczególne osoby. Kupno mieszkania w tym celu musi być dobrze przemyślane. Dla studentów liczy się lokalizacja, więc na pewno musimy o to zadbać. Taki lokal będzie też pewnie wymagał remontu, bo niewiele mieszkań ma układ, którego potrzebujemy. Nie mniej jednak, jest to bardzo opłacalne, bo zakładając, że będziemy wynajmować pięć pokojów po 1000 złotych każdy, zarobimy już 5000 złotych, a nie 2500, jak w przypadku wynajmowania pojedynczej rodzinie. Jeśli mieszkanie będzie ładne i położone blisko jakiejś uczelni, nie będziemy musieli martwić się o brak chętnych do wynajęcia sobie pokoju.

Rzecz jasna, na nieruchomościach można się wzbogacić jeszcze na na wiele innych sposobów. Podstawową opcją jest kupno mieszkania taniej, wyremontowanie go i sprzedaż drożej. Jest to jednak jednorazowy przypływ gotówki, w przeciwieństwie do stałego, pasywnego zysku, jaki da nam wynajem mieszkania czy pokojów. Jest to inwestycja, która zawsze będzie się opłacała.