Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 2, 2019 in Budowlanka |

Marzenie o własnym domu wkrótce się ziści

Marzenie o własnym domu wkrótce się ziści

Postanowiłeś wybudować własny dom. Lecz nie wiesz jakich materiałów budowlanych użyć, aby budowa domu przebiegała płynnie. Budowa domy nie należy do łatwych rzeczy. W przypadku, gdy ktoś tak uważa, oznacza, że nigdy nie budował domu i nie wie na czym to polega. Żeby wybudować dom, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Bardzo ważnym aspektem są materiały budowlane. Musisz wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować, aby budowa nie nastręczała niepotrzebnych problemów. Liczy się każdy element, nie możesz pozwolić sobie na chwile nieodpowiedzialności. Od tego zależy jak wybudowany będzie Twój wymarzony dom.

Bloczki fundamentowe. Ich zastosowanie

Najważniejszym elementem struktury każdego domu są jego fundamenty. To na nich stoją wszystkie elementy domu. Na nich się one opierają. To, na jakie fundamenty się zdecydujesz, zależeć będzie stabilność domu i bezpieczeństwo. Na te kwestie musisz zwrócić szczególną uwagę. Postawienie trwałych i stabilnych fundamentów jest bardzo trudnym wyzwaniem. Ich budowa zajmuje sporo czasu. Na szczęście, na ratunek, przychodzą nam bloczki fundamentowe. Stosuje się je coraz częściej do postawienia solidnych fundamentów. Bloczki te zyskują na popularności wśród wszystkich materiałów budowlanych, również tych alternatywnych. Gwarantują one trwałość zarówno fundamentów jak i ścianek fundamentowych. Na uwagę zasługuje fakt, że są one jednego rozmiaru i nie różnią się od siebie. Różnice występują tylko w klasie betonu, z którego zostały wylane oraz czasami wagą.

Atuty używania bloczków fundamentowych

Co sprawia, że bloczki betonowe cieszą się tak olbrzymią popularnością? Przede wszystkich, gdy zdecydujesz się na ich zastosowanie do budowy domu, rezygnujesz wtedy z użycia zwykłych, lanych fundamentów. Beton wiąże się dosyć długo. Oprócz tego, trzeba wykonać odpowiedni szalunek i zbrojenie. To karkołomne działania, których lepiej unikać. Gdy zdecydujesz się na wybór bloczków betonowych, wybierasz solidność i trwałość – szczególna mowa o odporności na ścisk oraz negatywne warunki atmosferyczne, typu wilgotność. Innym faktem przemawiającym za korzyścią stosowania bloczków, jest szybkość budowy domu. Bloczki są łatwiejsze w użyciu.

Rodzaje bloczków fundamentowych

Jakie bloczki powinieneś wybrać? Jest ich kilka rodzajów. Wszystko zależy od ich przeznaczenia. Do budowy małych domków używa się zazwyczaj bloczki lane z betonu klasy B20. Czasami można zastosować bloczki o mieszance B15 albo B25. Wymiary bloczków to: 38 cm x 25 cm x 12 cm lub 14 cm. Przeciętny bloczek waży od 25 do 30 kilogramów.

Wybór bloczków betonowych do budowy domu jest dobrą decyzją, która sprawi, że fundamenty będą trwałe i odporne. Oprócz tego zaoszczędzisz także na kosztach robocizny.