Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2019 in Wnętrze |

Właściwe ułożenie paneli na starej podłodze

Na pierwszy rzut oka, ułożenie paneli laminowanych bądź drewnianych na starej i podniszczonej posadzce nie jest niczym skomplikowanym. Jednak schody zaczynają się, gdy należy właściwie przygotować podłoże. Często się zdarza, że stary parkiet jest równy i stabilny. Jego powierzchnia jest zniekształcona.

Co zrobić ze starą podłogą? Odnowienie czy wymiana?

W przypadku, gdy jesteś właścicielem domu lub mieszkania, w którym to znajdują się stare podłogi, zadajesz sobie pytanie: „Powinienem odnowić ją, czy całkowicie wymienić?” W sytuacji, gdy parkiet ma kilkadziesiąt lat, słychać jak skrzypi oraz wygina się. To zły prognostyk na przyszłość.

Odnowa starej podłogi – karkołomne zadanie. Taka decyzja skutkuje tym, że odnowienie podniszczonej podłogi nie zawsze da trwały efekt. Szpary w posadzce się wykruszają oraz wystają ruchome deszczułki nad powierzchnią. Można także zauważyć, że z posadzki wydobywa się szary pył, którego zapach nie należy do zbyt przyjemnych. Wtedy wystarcza zamiana parkietu na nowy. Warto wtedy skorzystać z usług fachowca, który wykona solidną robotę za nas. Sami możemy sobie nie poradzić z tym karkołomnym zajęciem. Wobec tego, lepiej wyjdziemy finansowo, gdy na starej posadzce lepiej zrobić nową. Do tego trzeba użyć paneli laminowanych albo drewnianych.

Jak ocenić stan podłogi, dla której konieczny jest remont?

Najpierw wybierz sposób, w jaki chcesz ułożyć panele! Gdy wykonasz nową posadzkę na starym parkiecie lub deskach, wtedy możesz niestety spostrzec, że powstaną dodatkowe progi, natomiast skrzydła drzwi wewnętrznych będzie trzeba skrócić. Usuwanie zniszczonych warstw sprawi, że powierzchnia paneli będzie na niższym poziomie, niż przed podjęciem prac remontowych.

Jak ułożyć panele podłogowe na deskach lub parkiecie?

Niekoniecznie musisz zdemontować starą posadzkę. Gdy zauważysz, że dobrze ona przylega do podłoża i jest równa, w takiej sytuacji możesz przykryć ją panelami. To spowoduje, że zaoszczędzisz finansowo. Musisz pamiętać, że nie wolno układać nowych paneli na poruszającym się i nierównym parkiecie. Również deski nie mogą uginać się. Takie działanie możesz sprawić, że uszkodzić krawędzie – szczególnie gdy są one cienkie i laminowane.

Podsumowanie na zakończenie. Panele na podłodze i ich odpowiedni i staranny remont

Tym artykułem przybliżyłem Tobie, na czym polega remont paneli podłogowych. Teraz już wiesz, na co musisz zwrócić szczególną uwagę. Pamiętaj też o kosztach robocizny dla fachowców, których wybierzesz do dokonania remontu paneli podłogowych. Szukaj specjalistów, którzy znają się perfekcyjnie na rzeczy i oferują atrakcyjne i akceptowalne przez Ciebie stawki.