Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2018 in Budowlanka |

Szukasz domu na sprzedaż? Czytaj ogłoszenia uważnie!

Kupno domu nie jest proste. Wiąże się ono z wieloma wyzwaniami, ale też ze sporą satysfakcją, kiedy w końcu uda nam się znaleźć naszą wymarzoną nieruchomość. Poszukiwania domu zawsze zaczynają się od przeglądania stron z ofertami, na których codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia, przez co bardzo łatwo dać się im przytłoczyć. Na co należy zwrócić uwagę przeglądając ogłoszenia o domach na sprzedaż?

Czytaj dokładnie

Opis jest najważniejszą częścią ogłoszenia i koniecznie musimy przeczytać go dokładnie. To właśnie z niego dowiemy się wszystkich niezbędnych informacji, które pozwolą nam zdecydować czy dany dom nas interesuje. Na co należy zwrócić uwagę czytając opis? Nieruchomości powinny być opisane dokładnie, a całość musi być wyczerpująca. Ogłoszeniodawca powinien zawrzeć w nim wszystkie istotne informacje, ale jeśli coś budzi nasze wątpliwości, zawsze możemy napisać do niego wiadomość lub zadzwonić i zapytać o wszystko, co wydało nam się niejasne. W opisie musi znaleźć się też cena, która mogła zostać podana za metr kwadratowy albo za całość.
Opis należy czytać bardzo dokładnie, żeby nie narazić się na nieprzyjemności w przyszłości. Mogą się w nim znaleźć informacje, które będą dla nas niezwykle istotne.
Na tym etapie należy też zwrócić uwagę na zdjęcia. Powinny być dobrej jakości i pokazywać budynek z różnych stron. Tak naprawdę im więcej zdjęć, tym lepiej, bo pozwoli nam to dokładniej obejrzeć dom. Dzięki temu będziemy mogli też zobaczyć ewentualne mankamenty, które właściciele próbują bardzo skrupulatnie ukryć. Nie mniej jednak, najważniejszy moment jeszcze przed nami – oglądanie domu na żywo.

Szukaj kontaktu ze sprzedawcą

Sprzedawca danej nieruchomości powinien zostawić do siebie jakiś kontakt w ofercie. Jeśli nie ma w nim numeru telefonu, zawsze możemy napisać do niego przez wiadomości na danej stronie internetowej. Oczywistym jest, że zanim zdecydujemy się na zakup domu, warto obejrzeć go osobiście. To właśnie moment, w którym powinniśmy umówić się na oglądanie budynku. Kiedy już to zrobimy, warto zabrać ze sobą ogłoszenie i sprawdzać dokładnie czy rzeczywistość jest zgodna z tym, co przeczytaliśmy online. Bardzo często jest tak, że właściciele nieruchomości koloryzują i próbują pokazać dany dom z jak najlepszej strony. Nie można ich za to winić, bo przecież zależy im na tym, żeby sprzedać budynek. Nie mniej jednak, to od nas zależy jak dokładnie sprawdzimy czy dom jest tak idealny, jak wydawał się na stronie.