Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 21, 2018 in Budowlanka |

Trendy wnętrzarskie tego roku – co jest modne?

Rok 2019 zaskakuje nas coraz to nowymi trendami jeśli chodzi o wnętrze domu. W przeszłości stawialiśmy na minimalizm, ale obecnie zaczyna się to zmieniać. Bez czego nie obędziemy się w naszych mieszkaniach w tym roku?

Maksymalizm na ścianach

Zupełnie odchodzimy już od szpitalnej bieli na naszych ścianach i ucieszy to każdego, kto nie był fanem tego sterylnego trendu. Obecnie coraz bardziej modne stają się wzorzyste tapety, które sprawią, że wnętrze mieszkania nabierze wyjątkowego charakteru. Szczególną uwagę warto zwrócić na fototapety, które stają się prawdziwym hitem. Mogą one nie tylko ożywić przestrzeń, ale i sprawić, że pomieszczenia będą wydawały się znacznie większe. Jeśli zdecydujemy się na fototapetę, która będzie przedstawiała las, patrząc na pokój, w którym taką dekoracją umieścimy, będziemy mieli wrażenie, że dane pomieszczenie jest znacznie bardziej przestrzenne. Oprócz tego, modne są też wzory kwiatowe i geometryczne. Nie mniej jednak odchodzimy powoli od wszechogarniającej nowoczesności i próbujemy uczynić nasze wnętrze domu bardziej przytulnym i rodzinnym.

Czerń jest nową bielą

Wyżej wspomniana biel widoczna była nie tylko na ścianach, ale też na meblach, szczególnie tych kuchennych. W tym sezonie mamy o tym zapomnieć i zastąpić biel czernią. Eksperci od wystroju wnętrz mówią, że ten kolor jest znacznie bardziej elegancki i doda naszemu mieszkaniu niepowtarzalnej klasy. Najmodniejsza jest czarna armatura, a więc wanny, toalety, zlewy. Należy jednak pamiętać, aby ten kolor czymś przełamać, bo jeśli tego nie zrobimy, pokój stanie się bardzo ciemny i sprawi, że przebywanie w nim pogorszy nasz nastrój. Wnętrze mieszkania powinno więc być czarne, ale nie za bardzo. Czym możemy przełamać wszechobecną czerń? Najlepiej jakimiś ciekawymi dodatkami w żywych barwach. Modne są odcienie czerwieni, zieleni i niebieskiego. Tutaj do wyboru mamy albo ciemniejsze, bardziej nasycone barwy albo pastele.

Oprócz tego, bardzo modne są różnego rodzaju kamienie, które możemy zastosować na podłogach albo blatach kuchennych. Niezmiennie od wielu lat króluje marmur, ale mamy też wielki powrót granitu czy skały wulkanicznej. Obok wspomnianego dążenia do przytulności wnętrz, mamy też dodatki w stylu industrialnym, a więc metalowe lampy, lustra o ciekawych kształtach czy cegłę. Wszystko to powinno jednak zostać przełamane puchatym dywanem czy przyjemnym w dotyku kocem. Tak wyglądają trendy wnętrzarskie na rok 2019. Możemy tylko zgadywać co przyniosą nam kolejne lata.