Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2019 in Budowlanka |

Jakie materiały budowlane wybrać?

Niezwykle ważne jest, aby wybrać odpowiednie materiały budowlane do budowy własnego domu. Trzeba pomyśleć, przed wszystkim, o materiałach pod budowę dolnej części budynku. Kluczowe są fundamenty i ściany fundamentowe. Powód: negatywne warunki atmosferyczne oraz mocny ścisk na partie budynku. Na uwagę zasługują bloczki betonowe. To coraz częstsze rozwiązanie, jeśli chodzi o budowę domu. W tym artykule pomożemy Tobie wybrać odpowiednie bloczki oraz porównamy ich ceny.

Fundamenty – z czego zbudować i co trzeba wiedzieć o kosztach

Koniecznie oszacuj koszy wybudowania własnego domu! Ile mają wynosić wydatki na fundamenty? Jakich materiałów użyć? Fundamenty powinny być wzniesione z bloczków betonowych, które cieszą się coraz większą popularnością. Bloczki betonowe zwykle produkuje się z betonu klasy B20. Czasami w ofercie znajdziemy budulec betonu klasy B25 lub B15. Wszystko zależy od przeznaczenia. Wymiary bloczków fundamentowych różnią się od siebie. Mówimy o takich wymiarach jak: 38 cm x 25 cm, 38 cm x 12 cm lub 38 cm x 14 cm. Waga bloczku zazwyczaj nie wynosi więcej niż 30 kilogramów. To sprawia, że budowa domu jest łatwiejsza.

Tak zwany pustak bloczek jest odporny na ścisk oraz na negatywne działanie wilgoci. Usprawniają one także prace nad budową dolnej części budynku. Żywotność tego typu rozwiązań także jest spora. To znaczące atuty takich rozwiązań. Z bloczków często buduje się piwnice, ściany fundamentowe, różnorakie pomieszczenia podziemne oraz bardzo często także garaże. W tej chwili bloczki są często wybieranym materiałem budowlanym.

Alternatywne rozwiązania. Co można powiedzieć o ściankach fundamentowych z pustaków i cegieł?

Kiedyś powszechnie stosowane były cegły. Ten budulec był najczęściej używany do budowy domów i nie tylko. Od pewnego czasu odchodzi się od tego typu rozwiązań. Cegła jest przecież mniejsza od bloczków silikatowych lub betonowych. To powoduje, że ściany buduje się dłużej i koszty robocizny idą wtedy w górę. A tego przecież chcesz uniknąć.

Podsumowanie. Twój piękny i duży dom

Zdecydowałeś się na wykorzystanie bloczków betonowych do wzniesienia fundamentów Twojego domu. Brawo! Dobrą decyzję podjąłeś. Trzeba wszystko dokładnie przeanalizować. Koszty materiałów budowlanych oraz robocizna powinny być możliwie jak najniższe. To istotne z punktu widzenia oszczędności. Zaopatrz się w niezbędne materiały budowlanej w zaufanej hurtowni budowlanej. Wybierz do wybudowania domu rzetelną i uczciwą firmę, która zna się świetnie na robocie. Powodzenia!