Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 15, 2018 in Budowlanka |

Trendy wnętrzarskie 2019

Trendy wnętrzarskie 2019

Trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo szybko i trzeba się postarać, żeby za nimi nadążyć. Nawet tylko w tym roku mieliśmy kilka ciekawych trendów, które zostały zaprezentowane na wielu targach wnętrzarskich. Jakie akcesoria do mieszkania są modne w 2019?

Naturalne barwy z mocnymi akcentami

Najmodniejszymi kolorami są beże, brązy i pastele. Dominujące powinny być barwy stonowane, ale należy przełamać je jakimś mocniejszym akcentem. Warto tutaj postawić na żywsze poduszki, koce czy drobniejsze akcesoria do mieszkania. Sprawią one, że nasze wnętrze nabierze życia i wyjątkowego charakteru. Najlepszymi kolorami będą tutaj odcienie czerwieni, zieleni i niebieskiego, które w ciekawy sposób przełamią beże i szarości.

Wyjątkowe materiały

Niezmiennie od wielu lat w modzie jest drewno, ale w tym roku specjaliści od aranżacji wnętrz zalecają przełamanie go kamieniem, chociażby marmurem. Do łask wracają też płytki, które możemy mieć nie tylko w kuchni czy łazience, ale też w salonie. Żeby uniknąć wrażenia zimna, warto dodać do tego puchaty dywan. Sprawi on, że nasz salon będzie bardziej przytulny i chętniej będziemy w nim przebywać. Jeśli chodzi o meble, ekologiczna skóra odchodzi już do lamusa, a na jej miejsce wchodzi bawełna i len.

Minimalizm czy maksymalizm?

Do tej pory bardzo modny był minimalizm – zalecano, żeby malować wszystkie ściany na biało i ograniczać ilość mebli w mieszkaniu. Sprawiało to, że wnętrze wyglądało schludnie i czysto. Jednakże, czas minimalizmu się już skończył, a na jego miejsce wchodzi maksymalizm. Szczególnie chodzi tu o nasze ściany, bo w tym sezonie modne są tapety z bogatymi wzorami. Mogą to być kwiaty lub ciekawe fototapety.

Stylowa kuchnia

Wyposażenie mieszkania do tej pory było głównie białe, jednak w tej chwili już od tego odchodzimy. Tyczy się to szczególnie kuchni, w której teraz powinna dominować czerń. Szczególnie modna jest czarna armatura, która dodaje całemu pomieszczeniu elegancji i klasy.

Metalowe dodatki

Akcesoria do mieszkania są elementem, którym jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób zmienić wygląd całego wnętrza. W tym sezonie wyjątkowo modne są różnego rodzaju metale, szczególnie miedź. Największe wrażenie robią miedziane lampy i lustra. Jest to też niedrogi sposób na to, by zmienić wyposażenie mieszkania. Wprowadzenie takich prostych zmian może całkowicie zmienić nasze wnętrze i sprawić, że nie będziemy już chcieli z niego wychodzić.