Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 23, 2020 in Budowlanka |

Jak wejść na dach w Warszawie?

Dach to bardzo ważny element konstrukcji budowlanej, który finalnie wieńczy budynek. Mycie dachów sprawia, że zdecydowanie dłużej zachowują one swoją żywotność i pozwalają na spełnianie ich podstawowej roli, czyli ochrony i zabezpieczenia wnętrza budynku. Aby jednak przystąpić do procesu mycia lub czyszczenia dachu, bardzo ważne jest bezpieczne dotarcie na dach, zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie przemieszczania się po nim oraz w trakcie schodzenia.

Wiele osób zastanawia się, jak bezpiecznie wejść na dach? Oczywiście rodzaj sposobu wejścia na dach, aby przystąpić na nim do prac konserwacyjnych, różni się w zależności od konstrukcji budowlanej. Świetnym przykładem może być Warszawa, gdzie znajdują się zarówno domy w niskiej zabudowie, kamienice i bloki oraz piętrzące się ku niebu wieżowce. To co łączy te budynki to fakt, że wszystkie posiadają dachy i każdy z tych dachów warto regularnie czyścić, aby zachować jego wytrzymałość i estetyczny wygląd.

Jak wejść na konkretne dachy?

Na samym początku warto się zastanowić po co na dach wchodzimy oraz czy nie lepiej zatrudnić do wykonania określonych prac profesjonalistów. W przypadku domków jednorodzinnych, bardzo popularne są drabiny dachowe, które posiadają specjalne uchwyty oraz regulowane części, dzięki czemu po wejściu na dach możemy rozłożyć dalej drabinę pod kątem, w jakim nachylony jest dach budynku. Pozwoli to na swobodne wejście oraz zejścia na dach oraz zmniejsza ryzyko ewentualnych wypadków.

W przypadku wieżowców, bloków lub nawet kamienic, najczęściej budynki te dysponują specjalnymi wejściami wewnętrznymi, gdzie pod drabinie możemy bezpiecznie dostać się na dach. Niezależnie od tego, jak wygląda wejście na dach, czynność ta niesie za sobą określone ryzyko i niebezpieczeństwa dlatego odradza się to osobom, które czują się niepewnie na wysokościach. W przypadku wykonywania prac porządkowych i konserwacyjnych na dachach, niezależnie od ich rodzaju, zdecydowanie warto postawić na pomoc specjalistów i fachowców, którzy zadbają nie tylko o wykonanie pracy, ale również o bezpieczeństwo w jej trakcie.

Kategoria: dom