Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 2, 2018 in Budowlanka |

Trzy kroki do idealnego ogłoszenia

Chyba każdy widział przynajmniej jedno nieudane ogłoszenie w internecie. Co więcej, raczej nikt z nas nie chciałby być jego autorem. Kiedy dodajemy jakieś ogłoszenia czy ofertę, chcemy, żeby odbiorcy nas dobrze zrozumieli. Szczególnie jeśli chodzi o sprzedaż! Jak ogłosić sprzedaż działki, domu lub mieszkania tak, by każdy wiedział o co nam chodzi?

Opis to podstawa

Opis jest miejscem, w którym musimy podać wszystkie szczegóły sprzedawanego obiektu. To bardzo ważne, żeby napisać w nim wszystko, co wydaje nam się istotne. Jeśli chodzi o działki, domy i mieszkania, najważniejszy tu będzie metraż, stan i cena. W przypadku tej ostatniej, możemy podać ją w przeliczeniu za metr kwadratowy albo zsumowaną za całość. Tak naprawdę im więcej szczegółów podamy na tym etapie, tym mniej pytań później otrzymamy, więc na pewno warto poświęcić chwilę na zredagowanie wyczerpującego opisy. Nie warto jednak przesadzać w drugą stronę, bo nikt z kupujących nie będzie miał ochoty na czytanie czterostronnego eseju o naszej działce.

Kontakt do nas

Większość stron, na których można zamieszczać ogłoszenia ma wbudowany system wiadomości, w których kupujący może nawiązać kontakt ze sprzedawcą. Często jednak jest tak, że dodamy ogłoszenie i kompletnie zapominamy o regularnym wchodzeniu na daną stronę. Jeśli wiemy, że nie będziemy pamiętać o sprawdzaniu skrzynki odbiorczej na bieżąco, warto podać jakiś inny sposób kontaktu – numer telefonu albo adres email. W ten sposób kupujący będzie mógł się z nami skontaktować w bardzo prosty i wygodny dla nas sposób.

Zdjęcia

Kolejną istotną kwestią są zdjęcia. Ogłoszenia bez fotografii są niepełne i użytkownicy klikają w nie znacznie rzadziej. Prawdopodobnie sami chcielibyśmy zobaczyć zdjęcia czegoś, co zamierzamy kupić zanim przelejemy pieniądze. Dlatego właśnie warto zrobić kilka fotografii i wrzucić je do ogłoszenia. To bardzo ważne, żeby były one dobrej jakości, bo pokaże to, że profesjonalnie podchodzimy do sprawy i nie wrzucamy byle jakich zdjęć, na których nic nie widać, żeby tylko były. Jeśli nasz telefon ma słabą kamerę, warto zrobić je aparatem fotograficznym.

Jeśli te trzy rzeczy będą na wysokim poziomie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasza działka, mieszkanie czy dom sprzeda się bardzo szybko. Mnóstwo ludzi będzie klikać w nasze ogłoszenie i umawiać się na oglądanie danej nieruchomości. A kto wie, może zdjęcia będą tak dobrej jakości, że wizyta osobista nie będzie już nawet konieczna?