Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 5, 2021 in Budowlanka |

Dekoracyjny beton

Architekt wykorzystuje zwykły beton jako główny surowiec do uzyskania jednolitej kolorowej powierzchni. Uzyskane w ten sposób podłoże charakteryzuje się wysoką ciągliwością, odpornością na warunki atmosferyczne (deszcz, mróz, silne nasłonecznienie) oraz oleje i kwasy.
Możesz cieszyć się piękną powierzchnią przy niskich kosztach utrzymania przez wiele lat.

Dzięki systemowi betonowemu można uzyskać takie efekty jak łupek, dachówka, cegła, bruk, kamień naturalny i drewno. Dostępne są również gotowe wzory dekoracyjne.

Nasze rozwiązanie wykorzystuje zwykły beton, a dzięki dodatkom, farbom, stemplom, uszczelkom i powłokom ochronnym można uzyskać bardzo trwałą powierzchnię dekoracyjną.

Uzyskana w ten sposób powierzchnia charakteryzuje się wysoką trwałością bez dodatkowych kosztów i jest odporna na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV. Tworzy skuteczną barierę przed wodą, brudem i pleśnią, ułatwiając czyszczenie. Beton dziurkowany to niedrogi i łatwy w użyciu system.

Prefabrykowane systemy betonowe mogą być stosowane na różne sposoby, w tym ulice, place, powierzchnie zewnętrzne, chodniki, salony wystawowe, wejścia, garaże, parkingi, wykończenia basenów i renowacje historycznych centrów miast. Beton dziurkowany może być stosowany niemal wszędzie w Polsce, gdzie obecnie stosuje się kostkę brukową.

Dzięki szerokiej gamie zastosowań, wartości dekoracyjnej, praktycznie nieograniczonej kolorystyce i niskim kosztom, systemy z betonu stemplowanego stały się bardzo popularną alternatywą dla tradycyjnych podłóg i chodników na całym świecie. Systemy do betonu impresyjnego są również idealne do renowacji istniejących powierzchni betonowych. Dzięki produktom z serii systemów nakładek na beton dziurkowany można nałożyć gotową masę na stary beton (grubość warstwy 7-25 mm) i wydrukować żądany wzór, aby uzyskać nową gotową podłogę. Dekoracyjny beton umożliwia również stosowanie barwników kwasowych (kwasowych plam).

Dekoracyjny beton: przyszłość miasta?

Każdy wie, jak trudno jest w wyjątkowy sposób zaprojektować i zagospodarować przestrzeń miejską. Szczególnie problematyczne są miejsca takie jak zaułki, bulwary, popularne ulice, place i przedmieścia. Każde miasto poszukuje wszelkich możliwych sposobów, aby być w doskonałej harmonii z otaczającą przestrzenią i zabytkami. Czego więc potrzebujemy, aby zastąpić kostkę brukową, która jest powszechna w tych przestrzeniach? Beton dekoracyjny, który jest bardzo popularny na Zachodzie, wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Pod wieloma względami ten materiał wydaje się znacznie przewyższać kostkę brukową. Przede wszystkim jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia i uszkodzenia mechaniczne. Po drugie, jest znacznie tańszy, co w przypadku dużych sklepów jest bardzo ważnym aspektem. Po trzecie, beton dekoracyjny jest bardzo plastyczny. Szybko pokrywa określoną powierzchnię i jest prawie gotowy do użycia (w przypadku kostek i wielu innych materiałów jest to po prostu niemożliwe). Beton dekoracyjny to również idealnie płaski i chropowaty materiał, co czyni go znacznie bezpieczniejszym niż nawierzchnie brukowane i zmniejsza ryzyko zsunięcia się. Może beton dekoracyjny to przyszły materiał naszego miasta?