Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 5, 2021 in Wnętrze |

Białe reflektory sufitowe

Wyjątkowe pamiątki z ostatnich podróży lub ulubione zdjęcia eleganckich ramek? Jeśli to możliwe, warto wyeksponować światłem. Reflektory i lampy sufitowe świetnie nadają się do tworzenia nastrojowego oświetlenia. Ale oczywiście są też bardzo funkcjonalne. Takie oprawy mogą również całkowicie oświetlić pomieszczenia i schody. Wystarczy wykupić odpowiednią ilość punktów i indywidualnie dopasować ich pozycje, w zależności od przeznaczenia aplikacji. Jak montuje się reflektory i lampy sufitowe?

Nie jest to takie skomplikowane, ale z wbudowanym sprzętem jest trochę trudniej. Pierwszy to pierwszy. Reflektory i lampy sufitowe są zwykle montowane na suficie za pomocą uchwytów montażowych. Ważne: Zawsze używaj właściwych śrub. Ale nie martw się. Większość lamp posiada kołki rozporowe i wkręty odpowiednie do sufitów beton -owych.

Aby zainstalować wbudowane urządzenie, należy wykonać kilka dodatkowych czynności. Trzeba zrobić odpowiedni otwór w suficie, podłączyć lampę do prądu, a następnie wcisnąć ją w otwór. Otóż to. Nie jest to trudne, ale jeśli powinieneś porozmawiać z elektrykiem.

Jak właściwie zaplanować rozmieszczenie lamp sufitowych?

Najpierw musisz zadać sobie pytanie, czy chcesz oświetlić całe pomieszczenie. A może są to tylko piękne przedmioty, takie jak obrazy i fotografie przedstawiające bliskich i wyjątkowe chwile? W pierwszym przypadku zdecydowanie potrzebujesz więcej miejsca. Dzięki temu można nie tylko oświetlić wnętrze, ale także wskazać niebezpieczne miejsca, takie jak krawędzie czy schody. Wskazówka: nikt nie lubi być niewidomym. Jest to bardzo nieprzyjemne, a w pewnych okolicznościach może być nawet niebezpieczne. Na przykład na schodach. Dlatego wszystkie lampy powinny być umieszczone tak, aby nie oślepiały. Lampa kuchenna LED w kolorze niklu.

Białe reflektory sufitowe – jak trzymać odstępy między lampami sufitowymi?

Ponownie obowiązuje zasada „w zależności od wymagań pomieszczenia i jasności”. Najkrótsza odległość od powierzchni świetlnej jest nadrukowana na tabliczce znamionowej lampy. To bardzo przydatna informacja. Zaufany elektryk również udzieli Ci dobrych rad. W razie jakichkolwiek pytań nasz zespół doradców z przyjemnością udzieli fachowej porady.

Ile lamp sufitowych potrzebujesz w swoim pokoju?

Zawsze powinieneś się zastanawiać, co to za pokój. Jakie są najważniejsze wydarzenia? Warto również zwrócić uwagę na strumień świetlny. Ogólna zasada kciuka to: 806 lumenów odpowiada starej 60-watowej żarówce. To jest prostszy przykład dla wielu klientów. Warto też pamiętać, że z wiekiem wzrok staje się coraz bardziej osłabiony. Dlatego pokój potrzebuje trochę więcej światła. Potrzebujesz transformatora punktowego?