Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 5, 2021 in Wnętrze |

Oświetlenie pod szafki kuchenne na baterie

W przypadku korzystania z szafki kuchennej w ciemności wymiary układu szafki kuchennej mogą być zupełnie inne. Lampy halogenowe lub LED doskonale sprawdzają się w wielu stylach kuchni. Oświetlenie pod szafką to nie tylko walor estetyczny, ale także wartość praktyczna, która ułatwia pracę i przygotowywanie posiłków przy ladzie. Nic dziwnego, że jest to powszechne rozwiązanie w kuchni.

LED: modny i energooszczędny

Diody LED są zazwyczaj sprzedawane w postaci 5-metrowych pasków do oświetlania strony głównej, zlewów i arkuszy roboczych. Należy pamiętać, że tego typu oświetlenie może mieć różne gęstości LED na metr (30, 60, 120). Może to przeliczyć nie tylko intensywność emitowanego światła, ale także zużycie energii. Ale nie martw się tym. Pobór mocy żarówek LED jest symboliczny.

Niewątpliwą zaletą diod LED jest również to, że są bardzo łatwe w montażu. Nie musisz robić dziury. Wystarczy wybrać lokalizację, zdjąć osłonę ochronną i przymocować elastyczną taśmę LED (można ją montować na nieregularnych powierzchniach).

Halogen-estetyczny i praktyczny, czy ekologiczny?

Oświetlenie pod szafki kuchenne na baterie LED to super rozwiązanie. Nie nagrzewają się i nie zmieniają koloru oświetlanej powierzchni (mogą świecić ciepłym lub zimnym białym światłem-nie ma wersji z kolorowym światłem), są funkcjonalne i estetyczne (są) Sprzedawane są w formie gładzi lub reflektory). Należy jednak pamiętać, że lampa halogenowa pod szafką szybko oświetla powierzchnię (nie zawsze jest to dobre rozwiązanie). Przyjmuje się, że na metr napromieniowanej powierzchni przypada jeden halogen.

Jasne, halogeny zużywają mniej energii niż świetlówki, ale więcej mocy niż diody LED (optymalna moc 25 W, najsłabsze mogą nie działać). Główną wadą tego rozwiązania jest montaż, w którym szafka wymaga przewiercenia (dlatego warto zdecydować się na montaż halogenu podczas projektowania lub remontu kuchni). W zależności od modelu halogenowego można go przymocować do dna szafki lub wkręcić w wywiercony wcześniej otwór. Niestety, halogenów raczej nie zasilimy bateriami bez względu na to, jak świetna jest jakość oferowanego przez nie światła.

Oświetlenie kuchni odgrywa bardzo ważną rolę, zwłaszcza jeśli chodzi o oświetlenie miejsca pracy. Widoczność jest wymagana podczas mieszania jedzenia na patelni lub krojenia czegoś przy blacie. Świecąca za nami lampa wisząca nie spełnia tej funkcji. W takim przypadku najlepsza jest lampa pod szafką, która całkowicie doświetla przestrzeń roboczą w kuchni. Nowoczesne oświetlenie podszafkowe przybiera wiele form. Obie są oddzielnymi lampami do różnych akcesoriów i taśm LED. Montując mebel od dołu, staje się on dyskretny i elegancki, a diody LED zapewniają mocne i przyjemne światło w wybranym przez Ciebie kolorze. Niskie zużycie energii sprawia również, że jest to rozwiązanie bardzo energooszczędne. Taśmy i lampy LED to świetne rozwiązania, nie tylko w kuchni. Tego typu oświetlenie meblowe sprawdza się również w łazienka -ch i innych pomieszczeniach. Dobrym pomysłem jest również rozświetlenie ciemności w dużej szafie w sypialni lub przedpokoju. Posiadamy szeroką gamę efektownych i eleganckich lamp LED oraz wysokiej jakości listew, atrakcyjnych akcesoriów i wszystkiego, czego potrzebujesz do samodzielnej organizacji. Rozświetl przestrzeń wokół siebie!