Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 5, 2021 in Wnętrze |

Odkurzacz pionowy jaki wybrać

Odkurzacz pionowy jaki wybrać

Nazwa tego typu urządzenia wiele mówi o jego konstrukcji. Nie widzę w nim żadnych węży i ​​nie muszę go ciągnąć z powrotem. Jeśli Twoje urządzenie jest ciężkie i trudne w obsłudze, warto odwiedzić sklep. Wkrótce przekonasz się, że sprzeciw jest prawdziwy. Cały ciężar spoczywa na szczotce wzdłuż podłogi. Kierujemy go tylko we właściwym kierunku ruchem naszych rąk.

Moc silnika odkurzacza i moc ssania

Ten parametr ma duży wpływ na siłę ssania. Nie jest to jednak w 100% ze względu na takie czynniki jak gęstość obudowy odkurzacza, struktura szczotek i magazynowanie kurzu. Można jednak uprościć założenie, że im większa moc silnika, tym większa moc ssania.
Warto również zauważyć, że prawo unijne zabrania produkcji i importu odkurzaczy o mocy silnika powyżej 900 W. Musisz również umieścić urządzenie na etykiecie, która wskazuje: Klasa efektywności energetycznej. Są one reprezentowane przez symbole: A (najwyższa efektywność energetyczna) do D (najniższa).

Jego funkcjonalność jest wysoce zależna. Bardzo ważne są pędzle dołączone do zestawu. Oprócz tych najważniejszych można dostać dywany, parkiety, specjalne szczotki do mebli, czy szczotki kwadratowe, które dokładnie wyczyszczą małe zakamarki i pęknięcia. Niektóre modele posiadają również szczotkę elektryczną, która dosłownie przeczesuje dywan podczas sprzątania. Pomaga zbierać włosy, włosy, włosy.

Miniodkurzacze są regularnie dodawane do odkurzaczy pionowych.

Możesz je poluzować, aby usunąć okruchy lub wyczyścić wnętrze auta. Po drugie, odkurzacz pionowy z funkcją mycia może zawierać końcówki do pocierania podłogi i czyszczenia płytek. Niektóre modele są wyposażone w uchwyty ścienne.

Niewielki przedmiot, który z łatwością pomieści sprzęt. Zamontuj na ścianie lub szafce. Po instalacji możesz odkurzać w pozycji pionowej. Oszczędza to trochę miejsca.

Typ filtra: czyli co na odkurzacz powiedza alergicy?

Bardzo ważna informacja, szczególnie dla alergików. W przypadku takich schorzeń konieczny jest wybór urządzenia wyposażonego w filtr klasy HEPA (wysokosprawny drobnocząsteczkowy filtr powietrza). Wykonany głównie z poliestru i szkła. Powierzchnia posiada pory o średnicy około 0,3 µm. Filtry klasy HEPA H13 mogą pomieścić 99,95% cząstek o większej średnicy. Wybierając odkurzacz, upewnij się również, że filtr nadaje się do mycia. Jeśli jest zaleta, można go używać przez wiele lat przy odpowiednim czyszczeniu.

Odkurzacze do pracy na mokro i w pozycji pionowej to rozwiązania zarezerwowane dla wysokiego sprzętu. Warto jednak zastanowić się, czy warto zapłacić trochę więcej, aby cieszyć się rozszerzeniem. Tego typu urządzenie jest zwykle wyposażone w dwa zbiorniki. Pierwsza to czysta woda do mycia. Wdychana brudna woda wraca do drugiego pojemnika. Ten system jest bardzo praktyczny i łatwy w użyciu. Za pomocą takiego odkurzacza możesz najpierw odkurzyć podłogę, a następnie dokładnie umyć ją detergentem.

Artykuł „Odkurzacz pionowy jaki wybrać” powinien udzielić Ci najważniejszych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego odkurzacza pionowego do swojego domu.