Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2021 in Wnętrze |

Lampy nad stołem jadalnym

Lampy nad stołem jadalnym

Kto powiedział, że lampa wisząca powinna znajdować się na środku pokoju?

Można go zawiesić na środku stołu. Jakie są zalety tego rozwiązania? Który pokój jest najefektywniejszy? Radzimy powiesić na stole lampę, która pełni zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. W tym artykule dowiesz się, co następuje:

  • Która lampa wisząca najlepiej pasuje do Twojej jadalni
  • Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze lampy wiszącej.
  • Który model lampy sprawdza się przy stole
  • Którą lampę założyć, aby zachować spójność dekoracji,
  • Jaka lampa wisząca będzie uniwersalną ozdobą wnętrz urządzonych w różnych stylach?

Lampa stołowa – rozwiązanie 2 w 1

Lampa wisząca (żyrandol) to rodzaj oświetlenia, który zwykle umieszcza się na środku pomieszczenia. Żyrandol w tym miejscu ma być w stanie jak najdokładniej oświetlić każdy zakątek wnętrza.
Ale jadalnia to miejsce szczególne w każdym dom -u, a jej „sercem” jest stół. Spotykamy się o tym podczas posiłków, spędzamy razem czas i rozmawiamy. Dlatego ważne jest, aby stół był najlepszym miejscem do oświetlenia w jadalni, nawet jeśli stół nie znajduje się pośrodku pomieszczenia. Praktycznym a zarazem eleganckim i nowoczesnym idealnym rozwiązaniem jest lampa zawieszona na stole w jadalni. Z jednej strony można dokładnie oświetlić stół i przestrzeń wokół niego (wyróżniając go jako najważniejszą lokalizację). Natomiast oświetlenie stołu do jadalni tworzy niepowtarzalną atmosferę, która inspiruje duże rodzinne spotkania przy stole.
Jak wybrać lampę wiszącą na stole? Ważne przed zakupem!

Lampy nad stołem jadalnym wiszące sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu czy wielkości.

Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego egzemplarza należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Wielkość pokoju,
  • Wysokość sufitu,
  • Całkowita długość lampy (żyrandola) i jej wymiary,
  • Styl, w jakim urządzony jest pokój.

Te czynniki są ważne z oczywistych powodów. Lampy stołowe powinny pasować do wielkości i charakteru pomieszczenia. Zbyt małe i dyskretne lampy giną w przestronnej i luksusowo urządzonej jadalni. Z drugiej strony duże, rozproszone dekoracyjne żyrandole przytłaczają małe pokoje.
Ważne są również względy praktyczne. Lampy do jadalni i salonu nie mogą być umieszczone nisko na stole (np.) W sposób, który można zaczepić o żyrandol, gdy wstaje od stołu). Klosz stołu powinien znajdować się na minimalnej wysokości. 80 cm od góry. Dzięki temu powierzchnia stołu jest dobrze doświetlona np. bez zaplątania się w lampę.