Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 13, 2017 in Nie tylko budowa... |

Jakie jest moje IP?

Numery IP naszych urządzeń, za pomocą których logujemy się do sieci to temat, który interesuje się wiele osób. Numery IP posiadają nie tylko komputery, smartfony i tablety, lecz także serwery, drukarki, faxy i… nawet urządzenia takie, jak inteligentne lodówki. Tylko i wyłącznie dzięki adresowi IP nasze urządzenie może skomunikować się z innymi urządzeniami w sieci.
Frazy takie jak jakie moje IP są frazami często wpisywanymi w wyszukiwarkę, co oznacza, że coraz więcej osób chciałoby znać adres IP swojego urządzenia. To bardzo przydatna wiedza, która może być przydatna przy różnego rodzaju konfiguracjach sieciowych, przy logowaniu do routera, do rozwiązywania sieciowych problemów, lub przy używaniu rozmaitych oprogramowań do zdalnego dostępu.

 

IP można sprawdzić w ustawieniach urządzenia, z którego korzystamy, a można także sprawdzić online.
Niektórzy dostawcy Internetu nie zapewniają swoim użytkownikom adresów stałych, lecz dynamiczne-zmieniające się po każdym restarcie połączenia sieciowego. Tylko urządzenia pełniące stałą, określoną rolę w sieci, czyli na przykład serwery mają IP skonfigurowane ręcznie, aby były niezmienne.