Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 2, 2022 in Wnętrze |

Mała kuchnia — praktyczne rozwiązania

Mała kuchnia — praktyczne rozwiązania

Mała kuchnia może stanowić problem. Przede wszystkim utrudnione jest przygotowywanie posiłków, ponieważ ograniczone miejsce na blacie roboczym wpływa na naszą wygodę. Odpowiednia aranżacja takiego pomieszczenia, z zastosowaniem kilku przemyślanych elementów okazuje się bardzo pomocna. Jednak warto dobrze zorganizować przestrzeń jeszcze przed ostatecznym jej urządzeniem. Wówczas masz dużą szansę na praktyczne rozwiązania, które znacznie ułatwią Ci codzienne gotowanie.

Postaw na jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń

Przede wszystkim najważniejszym zadaniem jest optyczne powiększenie pomieszczenia. W tym może pomóc zastosowanie jasnych kolorów ścian oraz mebli. Postaw na biel jako bazę oraz pastele przy dodatkach. Możesz również zastosować kontrastujące barwy na elementach wyposażenia w kuchni, na przykład ekspresie do kawy czy ściereczkach.

Zdecydowanie unikaj butelkowej zieleni, granatu lub bordo na dużych powierzchniach. Te kolory raczej wykorzystaj do dodatków, jeżeli szczególnie Ci się podobają.

Wybór mebli kuchennych — dobrym rozwiązaniem jest zabudowa pod sufit

W małej kuchni warto zostawić możliwie dużo miejsca na blacie. Jest go stosunkowo niewiele, a dodatkowe zajecie jego powierzchni może sprawiać wrażenie zagraconego pomieszczenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na zabudowę kuchenną pod sam sufit. W połączeniu z jasnymi kolorami masz możliwość nie tylko optycznie powiększyć pomieszczenie, ale również pomieścić wszystkie elementy wyposażenia w szafkach.

Producent mebli ernestrust daje możliwość wyboru luksusowych i eleganckich mebli, które doskonale sprawdzą się nawet w małej kuchni.

Pamiętaj, że praktyczna zabudowa spełnia kilka zadań. Ogranicza Ci również przestrzeń, którą musisz regularnie czyścić, a do której nie masz pełnego dostępu. Takie rozwiązanie jest bardzo estetyczne, eleganckie i pożyteczne.

W jaki sposób praktycznie wyposażyć małą kuchnię?

Jaki styl sprawdzi się w pomieszczeniach o niewielkich wymiarach? Najlepiej jest postawić na kuchnie minimalistyczne. Wówczas możesz wyposażyć takie wnętrze bardzo praktycznie, z wykorzystaniem minimalnej liczby dodatków. Nie zajmujesz też dodatkowo przestrzeni na blacie, która jest bardzo cenna.

Na pewno ważnym elementem wyposażenia w nowoczesnej kuchni jest dobry ekspres do kawy. Dzięki niemu możesz nie tylko przygotować pyszny napój. Jeżeli postawisz na estetyczne urządzenie, może ono jednocześnie pełnić funkcję dekoracyjną.

Nie zapomnij, że podobnie wygląda to w przypadku czajnika lub ściereczek. Te elementy wyposażenia musisz mieć w kuchni. Dlaczego więc nie połączyć praktycznej funkcji z ozdobną? W ten sposób nie potrzebujesz dodatkowych elementów, które zajmują Twoją przestrzeń do gotowania.

Zabuduj sprzęty w kuchni

Postaraj się również zabudować wszystkie sprzęty, które możesz, szczególnie kuchenkę oraz piekarnik. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim wokół nie zbiera się bród, który zdecydowanie obniża walory estetyczne całego pomieszczenia i dodaje Ci obowiązków na co dzień. Dodatkowo takie urządzenia wyglądają znacznie lepiej i mogą również stanowić ciekawy element dekoracyjny.

Czy w wąskiej kuchni warto robić dodatkowe szafki?

W małej kuchni zawsze warto stawiać na dodatkowe szafki. Szczególnie te wiszące, znajdujące się wysoko. Jeżeli zastosujesz jasne barwy frontów, masz możliwość optycznie powiększyć pomieszczenie. Zyskujesz również dodatkowe półki do przechowywania elementów wyposażenia jak garnki czy robot kuchenny. Dzięki temu nie ograniczają Twoich ruchów podczas gotowania.

Jeżeli obawiasz się, że dodatkowe szafki zmniejszą jeszcze mocniej przestrzeń w wąskiej kuchni, możesz spokojnie wykluczyć taką opcję. Wręcz umożliwiają one lepsze zorganizowanie pomieszczenia.

Postaw na praktyczne rozwiązania, które umożliwią Ci oszczędzanie miejsca na blacie roboczym. W ten sposób z pewnością zauważysz, że nawet niewielka kuchnia może być bardzo praktyczna.

 

Kategoria: wnętrze domu