Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 11, 2023 in Wnętrze |

Zasilanie UPS może być hitem 2023. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Zasilanie UPS może być hitem 2023. Dlaczego? Oto kilka powodów.

UPS to zaawansowane technologicznie urządzenie, którego głównym celem jest zapewnienie zasilania urządzeń w przypadku nagłego zaniku zasilania z sieci. Ponadto zasilacz awaryjny pełni również tak użyteczną funkcję, jak ochrona przed przeciążeniem i zwarciem, skokami napięcia, zakłóceniami elektromagnetycznymi i innymi awariami zasilania, które mogą prowadzić do awarii sprzętu, a nawet spowodować jego awarię. Czy UPS zostaną hitem roku 2023?

Głównym przeznaczeniem zasilaczy UPS jest tymczasowe podtrzymanie zasilania urządzeń na wypadek nagłego zaniku prądu w sieci zasilającej lub krytycznego spadku napięcia. Prawie wszystkie nowoczesne modele zasilaczy awaryjnych są wyposażone we własne filtry przeciwzakłóceniowe o wysokiej częstotliwości. Oznacza to, że zasilanie ups doskonale sprawdza się także jako zastępstwo listwy czy rozgałęziacza z filtrem napięć. Kupując zasilacz, możesz być pewien jego właściwości ochronnych, a do tego najprostszy UPS w ekstremalnych warunkach przełączy się w tryb podtrzymania bateryjnego i zapewni możliwość prawidłowego wyłączenia podłączonych urządzeń.

Kryzys energetyczny

Kryzys energetyczny to nie tylko decydenci borykający się z globalnymi niedoborami energii, ale przede wszystkim, to co nas dotyka, czyli problem gospodarstw domowych starających się zapłacić rekordowo wysokie rachunki za media. Prognozy nie są pokrzepiające. Prawdziwy kryzys czeka nas zimą 2023-2024. W tym kontekście możemy spodziewać się ograniczeń w dostawach energii elektrycznej zarówno niespodziewanych, jak i zaplanowanych. Jest to bardzo uciążliwe dla osób pracujących w domu oraz dla tych gospodarstw domowych, w których np. ogrzewanie uzależnione jest od ciągłości dostaw prądu. Przed skutkami ograniczeń w dostawach może ustrzec nas podłączenie zasilania awaryjnego UPS.

Zalety korzystania z UPS

Ciągłość zasilania. Nie doświadczaj przerw w działaniu krytycznego sprzętu, takiego jak komputery czy fabryczne linie produkcyjne.

Eliminacja awaryjności. UPS w razie potrzeby uruchamia zasilanie alternatywne, co eliminuje usterki lub przepięcia i daje czas na bezpieczne wyłączenie głównych systemów i urządzeń.

Ochrona. UPS zabezpiecza przed wszystkimi nieprzewidzianymi zjawiskami elektrycznymi, takimi jak przepięcia, skoki, spadki i awarie. Zasilanie UPS błyskawicznie reaguje na te rzeczy i przełącza się na zasilanie alternatywne, zanim anomalie spowodują szkody w sprzęcie czy utratę danych.

Zasilacz UPS typu line-interactive działa jak rodzaj filtra, dostosowując jego moc wyjściową, tak aby systemy wewnętrzne otrzymywały klarowne, stałe zasilanie.

Korzyści z UPS przewyższają koszty

W perspektywie długoterminowej koszty wydajnego zasilacza UPS może zwrócić się w nie tak długim czasie. UPS potrzebuje co prawda chłodnego, suchego i wolnego od kurzu miejsca, ale za to baterie wystarczają na około 5–10 lat. Przez ten czas Twój komputer czy inne sprzęty domowe będą w pełni bezpieczne, nawet w czasie kryzysu energetycznego.

 

Kategoria: elektryka