Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2019 in Nie tylko budowa... |

Ważny test

Jest pewien test, do którego przystąpisz całkowicie dobrowolnie, nawet cena nie będzie grała dla Ciebie żadnej znaczącej roli. Na początku może będziesz się denerwował, ale z czasem stres po prostu z Ciebie spłynie i będziesz się już tylko starać, żeby wypaść jak najlepiej. Od tego testu będzie naprawdę dużo zależało. Myślisz sobie: “co to za test”?
To nie test sprawdzający Twoją wiedzę z jakiegoś przedmiotu. To nie matura, to nawet nie pierwsza czy kolejna już sesja na studiach. Nie mówimy tutaj także egzaminie na prawo jazdy, jakkolwiek by Ci na nim nie zależało. Nie jest to również test ciążowy, ani żaden inny, z którego niepohamowanie byś się cieszył i chodził szczęśliwy przez parę następnych dni. Chociaż kto wie, może z tego testu dostaniesz tak dobry wynik, że może spełnisz swoje największe marzenie?

Kursy i egzaminy

To może dać Ci IELTS , czyli International English Language Testing System, bo taka jest jego pełna nazwa. To test sprawdzający umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Jednak IELTS nie sprawdza tylko i wyłącznie umiejętności, ponieważ jego zadaniem jest również ocenić poziom języka angielskiego osoby, która chce aplikować na studia bądź stara się o przyjęcie do pracy.
Test ten jest o tyle istotny, że właściwie otwiera Ci drogę do największych uczelni oraz międzynarodowych firm w wielu państwach, nie tylko angielskojęzycznych. Chodzi tutaj przede wszystkim o kraje takie jak: Australia, Belgia, Chiny, Francja, Holandia, Irlandia, Kanada, Wielka Brytania, Włochy, Nowa Zelandia, a także wiele innych państw świata. IELTS jest również konieczny w razie emigracji do państw angielskojęzycznych jak Australia, Kanada czy Nowa Zelandia.

Najbardziej prawdopodobna emigracja staje się wówczas, gdy z tego egzaminu językowego dostanie się jak najwyższą możliwą ocenę. Trzeba się wówczas bardzo postarać, zwłaszcza że za poszczególne części egzaminu można otrzymać od 1 do 9 punktów, co wpływa zresztą na ocenę końcową przedstawioną w tej samej skali. Najwyższa liczba punktów to 9, co w oznacza, że osoba zdająca egzamin płynnie, a co za tym idzie ze zrozumieniem, posługuje się językiem angielskim.