Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2022 in Wnętrze |

Rolety zewnętrzne – jakie wybrać?

Osłony okien są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Swoją popularność zawdzięczają dużej funkcjonalności i przydatności zarówno w letnich, jak i zimowych miesiącach. Rolety zewnętrzne gwarantują nie tylko skuteczne pochłanianie promieni słonecznych i wyciszenie pomieszczenia, ale również wiele dodatkowych korzyści. Jakie modele są warte uwagi? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Czy warto stosować rolety zewnętrzne?

Wiele osób wątpi w sens montowania rolet zewnętrznych, sądząc, że inne osłony zapewniają te same właściwości. Szczelne kurtyny oferują jednak wiele istotnych zalet, których zwykłe modele zakładane we wnętrzach nie są w stanie zagwarantować.

  • Ochrona akustyczna – szczelna budowa sprawia, że roleta zewnętrzna pozwala obniżyć poziom hałasu, dostającego się do pomieszczenia.
  • Zaciemnienie wnętrza – kurtyna pozwala całkowicie odciąć pokój od promieni słonecznych.
  • Chłodniejsze lato – odizolowanie od słońca sprawia, że pomieszczenia nie nagrzewają się w gorące dni.
  • Efektywność energetyczna – rolety wypełnione materiałem izolacyjnym znacznie ograniczają straty cieplne, co obniża koszty ogrzewania.
  • Zabezpieczenie antywłamaniowe – solidna konstrukcja sprawia, że roleta jest barierą, która chroni dom przed złodziejami.

Montaż rolet zewnętrznych może więc okazać się niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Trwałe osłony okienne zapewniają wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo domowników.

Jak wybrać odpowiednie rolety zewnętrzne?

Biorąc pod uwagę najważniejsze zalety rolet zewnętrznych, można wybrać dopasowany do potrzeb model. Uwzględnić trzeba jednak jeszcze wiele istotnych kwestii, które mogą mieć wpływ na sposób montażu i właściwości osłon. Przede wszystkim trzeba zmierzyć okna i sprawdzić, czy w sklepach dostępna jest pasująca wersja. Możliwe, że konieczne będzie złożenie spersonalizowanego zamówienia.

Nie można zapominać, że cena rolet zewnętrznych nie należy do najniższych. Ze względu na dużą popularność niektóre modele nie są aż tak dużym obciążeniem budżetu, ale najbardziej rozbudowane, solidne konstrukcje nadal mogą być drogie.

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne składają się z trzech podstawowych elementów – skrzynki, pancerza oraz prowadnic. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach. Szeroki wybór osłon można znaleźć w salonie Jaga Dom. Wszystkie modele wykonane są z najwyższej jakości materiałów.

  • Rolety elewacyjne – wytrzymałe i funkcjonalne kurtyny w przystępnej cenie.
  • Rolety podtynkowe – atrakcyjne wizualnie osłony, które przylegają do okien i wpływają korzystnie na bilans cieplny.
  • Rolety naokienne – estetyczne zabudowy, które integrują wnękę z oknem.
  • Rolety zintegrowane z moskitierą – stanowią świetne zabezpieczenie przed nadmiernym słońcem i insektami.

Każdy rodzaj osłon może być obsługiwany manualnie lub elektrycznie. Istnieje też możliwość zaprogramowania rolet w taki sposób, aby zwijały i rozwijały się automatycznie w zależności od temperatury, wiatru czy stopnia nasłonecznienia.

Jak dbać o rolety zewnętrzne?

Aby zakupione rolety zewnętrzne pozostały sprawne i estetyczne przez długie lata, należy je odpowiednio pielęgnować. Istotne jest regularne czyszczenie oraz smarowanie linek, pasków i uszczelek. Należy też zwracać uwagę na to, jak korzysta się z kurtyn. Nie powinno się ich opuszczać, kiedy w prowadnicach znajdują się przeszkody. Warto od czasu sprawdzić całą powierzchnię rolet, aby mieć pewność, że nie doszło do uszkodzenia pancerza lub innych elementów. Dzięki temu można mieć pewność, że osłony będą służyć przez długi czas.