Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 23, 2021 in Wnętrze |

Łóżko do nowoczesnej sypialni

Czym charakteryzuje się nowoczesna sypialnia? Przede wszystkim nie ulega żadnym trendom, a jest dokładnie taka, jak sobie wymarzyli jej właściciele! Musi być również przytulna i naprawdę bardzo komfortowa – w końcu to tam będą się oni udawali na odpoczynek po dniu pełnym stresów, napięć i wrażeń. Jakie łóżko sprawdzi się przy takiej koncepcji?

Łóżko z zagłówkiem i pojemnikiem na pościel czy bez?

Kwestia zagłówka jest bardzo ważna dla całej aranżacji sypialni, ponieważ ten element może bardzo wpływać na ogólny efekt wizualny. Ale nie tylko – zagłówki są idealne, gdy lubisz czytać wieczorami w łóżku, bo możesz wtedy oprzeć wygodnie głowę i plecy. Zagłówek w postaci drewnianej lub metalowej ramy może pięknie ozdabiać pomieszczenie, ale w nowoczesnych wnętrzach najchętniej wykorzystuje się obecnie zagłówki tapicerowane – bogato wyglądające, miękkie i przyjemne w dotyku. Pojemnik na pościel to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku sypialni, w której nie ma miejsca na komodę lub szafę, do której można by chować pościel lub dodatkowe koce czy zmianę pościeli. Jeśli masz przestronną sypialnię i zmieścisz tam dodatkowy mebel, a chcesz, by całe wnętrze zyskało na lekkości i jasności, wybierz klasyczne łóżko w ramie na nóżkach.

Jakie łóżka są uznawane za najbardziej nowoczesne?

Dziś najczęściej wybierane są łóżka do sypialni tapicerowane – łącznie z ramą i zagłówkiem. Mają one bardzo współczesny klimat i pozwalają dzięki odpowiedniej strukturze i kolorowi tapicerki nadać pomieszczeniu atmosfery i urządzić sypialnię we właściwych barwach zgodnych z założeniami właścicieli. Najdroższymi i jednocześnie najwygodniejszymi łóżkami są obecnie modele kontynentalne – z materacami osadzonymi w skrzyni wypełnionej sprężynami, z pojemnikami na pościel, a nawet regulowaną wysokością wezgłowia. Nowoczesna sypialnia to zwykle ta urządzona w stonowanych, ale ciekawych barwach, minimalistyczna, ale urządzona ze smakiem, według gustu gospodarzy. Dobrze dopasowane łóżko będzie świetnie dopełniało założeń aranżacyjnych.

Kategoria: dom