Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2020 in Nie tylko budowa... |

Jak wybrać walizkę?

Liczne podróżne nasz kształcą. Czasem dzięki nim znajdujemy miłość naszego życia, innym razem rozwijamy nasze umiejętności, kwalifikacje, wiedzę o świecie. Nawet wspólne mieszkanie z naszą parą wiąże się z posiadaniem dobrej walizki. W końcu w coś trzeba się spakować, aby się przeprowadzić.
Niezależnie od tego po co jej potrzebujemy, walizka powinna być kupiona dobra, solidna i na lata. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy będzie nam potrzebna, a podróż nie zawsze poczeka.

Materiał walizki

Ludzie są wzrokowcami. Dlatego po pierwsze, przy wyborze walizki to wybieramy kolor. Jest to po części ważne. W końcu jasne materiały szybko się pobrudzą, a w podróży na pewno ubrudzimy naszą walizkę. Choćby w bagażniku.
Jednak najważniejsze, aby spojrzeć na materiał walizki. W tym wypadku materiały sztuczne, odporne na wodę będą lepsze. Wszystko to, co podobne jest strukturą do tkanin, bardzo szybko się pobrudzi i trudno będzie to umyć.
Najlepsze więc będą twarde bagaże – hard-side, hard-shell. Wykonane są z twardego, sztucznego materiału.

Waga walizki

Oczywiście, że lepsze są lekkie walizki. Lekkie, wytrzymałe walizki. Bo po co dokładać sobie dodatkowej wagi bagażu? Nasze rzeczy i tak same w sobie będą ciężkie.
Lekkie walizki mają też sporą przewagę na wszelkich lotniskach, gdzie bardzo konkretnie podano, ile może ważyć bagaż.

Kółka

Chyba każdy, kto kiedyś podróżował, słyszał na dworcu lub lotniku jak odbijają się plastikowe kółka walizki. Nieprzyjemny dźwięk. Można go łatwo uniknąć.
Wystarczy kupić walizkę z kauczukowymi kółkami. Są cichsze i przyjemniej się nimi manewruje.
Warto też, aby kupić walizkę z czterema kółkami. Są wygodniejsze, lepiej można nimi kręcić. Poza tym jeśli zdarzy się nam, że jedno kółko odpadnie, dalej w miarę wygodnie dotrzemy do celu podróży przy pomocy trzech.

Zamek

Najważniejsza rzecz w walizce. Mocny zamek to podstawa naszej ochrony bagażu. Jeśli zniszczy się w trakcie podróży zostaje nam tylko folia ochronna, a to jest estetyczne i też nie jest niezniszczalne. Dlatego jeśli już w sklepie zamek się zacina, nie chodzi gładko, lub widać ślady uszkodzenia na nim, to nie warto kupować całej walizki.
Co do zamku szyfrowego – warto go mieć zawsze przy walizce. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy mieć coś cennego w bagażu.
Nawet jeśli nigdy nie przewozisz w walizce, to nikt nie chciałby, aby ktoś grzebał w jego bagażu.

Uchwyty

Przenoszenie walizki nie jest możliwe tylko za pomocą kółek. Potrzebujemy jeszcze uchwytów. Najważniejsze, by jeden uchwyt znajdował się na krótszym boku – dzięki któremu będziemy mogli ciągnąć walizkę. Uchwyt na dłuższym boku pozwala, nam by przenosić walizkę, na przykład po schodach.

Podsumowując

Walizka to potrzebny przedmiot w domu. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy będziemy musieli spakować się na dłuższy weekend. Warto więc kupić raz, jedną, porządną walizkę, która wytrzyma kilka lat, będzie łatwa w czyszczeniu, odporna na wodę, zniszczenia, z kółkami wykonanymi z kauczuku.
Taka walizka na pewno będzie mocna, wygodna i praktyczna.