Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 19, 2022 in Wnętrze |

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Szukając jakichkolwiek ozdób, niezależnie od okazji, warto zajrzeć do sklepów, które zapewniają oryginalne i własnoręcznie tworzone dodatki, na przykład https://www.sklep.dastal.com.pl. Tego typu ozdoby niewątpliwie przydadzą się wiosną, jako wielkanocne dekoracje.

Wielkanoc jest jednym z najpiękniejszych świąt. Magia i ciepło rodzinnego ogniska łączy się wówczas z zielonym blaskiem rodzącej się do życia przyrody. Chcąc w pełni cieszyć się wielkanocnym czasem, warto zadbać o aranżację, która podkreśli ciepło i radość Zmartwychwstania Chrystusa.

Niektóre dekoracje śmiało wykonać można samodzielnie, jeśli dysponuje się odpowiednią ilością czasu. Samodzielne wykonywanie ozdób wielkanocnych może być bowiem nieco czasochłonne i wymaga pewnych kreatywnych zdolności manualnych – a nie każdy niestety takowe posiada.

Wiosną warto też nieco odświeżyć wystrój domu. Dobrym sposobem na to jest między innymi wymiana firanek na takie, które zawierać będą elementy wiosennej zieleni lub wielkanocnej żółci. W pasującej tonacji powinny być też zasłony, narzuty na łóżko czy poszewki na poduchy.

Jednym z najbardziej popularnym elementów dekoracyjnych na czas Wielkanocy jest niewątpliwie stroik świąteczny wykonany na przykład z gałązek wierzbowych. Stroik najlepiej wyglądać będzie w wersji wianka dekorowanego wydmuszkami i kwiatami (świeżymi lub sztucznymi). Świetnie sprawdzą się tutaj żółte tulipany i żonkile.

Zewnętrzne drzwi pięknie prezentować się będą z wielkanocnym wieńcem. Taka praktyczna dekoracja genialnie uświetni ten wyjątkowy czas. Ozdobić go można wydmuszkami, wstążkami czy kwiatami. Często też w takim wieńcu pojawia się wielkanocny zwierzaczek: zajączek lub kurczaczek.

Poza takimi dekoracjami, pięknie prezentować się będą także elementy wykonane z metalu, dostępne w sklepie Dąstal. Będą trwałe, odporne na wszelkie uszkodzenia i zniszczenia, łatwo też oczyścić je z kurzu. Dekoracje Dąstal wykonywane są własnoręcznie z wykorzystaniem techniki zwanej metaloplastyką artystyczną.