Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 11, 2020 in Wnętrze |

Niesamowite łóżeczko dziecięce

Pokój dziecięcy to zazwyczaj spory wydatek. Kupno nowych mebli dostosowanych wzrostem do naszej pociechy, zarobki, ochraniacze na wszelkie rogi i kanty o jamie dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę, a na dodatek zaaranżowanie tego w taki sposób, aby było to dla dziecka atrakcyjne.
W końcu pokój to nie tylko miejsce do spania. To także ich najważniejsze miejsce do zabaw, pomieszczenia, w którym chcąc nie chcąc spędzają najwięcej czasu. Łóżko musi więc spełniać wiele funkcji. Jako miejsce do spania, do zabaw i być atrakcyjne dla samego dziecka. W końcu meble w pokoju dla dziecka nie mogą być nudne i byle jakie.
Oto kilka sposób by, urozmaicić meble, a w szczególności łóżko, w pokoju dziecięcym.

Ciekawa pościel

Dzieci są największymi wzrokowcami. Może dlatego zawsze wszędzie zauważą, gdzie są ich ulubione postacie z bajek. Skoro więc zawsze zwrócą na nie uwagę, dlaczego by tego nie wykorzystać?
Pościel z ulubionymi postaciami bardzo dobrze urozmaici każdy pokój dla dziecka. Maluch też na pewno będzie z większą radością kładł się spać, jeśli będzie mógł się przytulić do ulubionej postaci. Także do zabawy taka pościel będzie świetną opcją. Poduszka z ulubioną księżniczką może być kolejną postacią, przy herbatce z lalkami, a kołdra z samochodem wyścigowym sprawi, że dziecko poczuje się jak kierowca rajdowy.

Baldachim dla księżniczki

Dziewczynki często chcą być księżniczkami. Dlaczego by nie spełnić ich marzenia choć w pewnym stopniu. Umieszczenie baldachimu nad łóżkiem nie jest dużym wyczynem – czasami wystarczy zwykły haczyk nad łóżkiem, aby zawiesić gotowy baldachim. Taka mała zmiana od razu zamieni go w piękne łoże, godne każdej księżniczki.
Aby reszta pokoju pasowała do tego wystroju możesz postawić na najwyższych półkach stożki, imitujące zadaszenie zamkowych wież. Możesz je łatwo zrobić za pomocą grubszego bristolu, nożyczek, kleju i ewentualnie markera, którym zaznaczysz dachówki.

Pomalowana rama

Czasami wystarczy trochę farby, aby stare łóżko dziecka nabrało nowych barw i walorów stylistycznych. Jeśli rama jest dobrze widoczna, można ją bowiem przemalować na dowolny świat, jaki dziecku się zamarzy. Piękne, królewskie ogrody, samochód wyścigowy, twierdza nie do zdobycia, czy podwodny świat, a także wiele, wiele innych opcji. To wszystko możesz za cenę farby i kilku pędzli dać dziecku. Oczywiście, jeśli martwisz się, że twoje zdolności malarskie są zbyt małe na takie szaleństwa, możesz po prostu zamówić taką usługę, bądź wspomóc się gotowymi szablonami, takich obiektów.
Inną opcją, jak to zrobić może być wykorzystanie tapety. Obecnie dostępnych jest mnóstwo wzorów tapet i na pewno wśród nich znajdą się piękne ogrody, podwodny świat, jungla, czy inne atrakcyjne wzory dla dzieci.

Kup stylizowane łóżeczko

To zdecydowanie najdroższa opcja ze wszystkich. Łóżko stylizowane na wyścigówkę, pałac księżniczki, mały domek, łódź podwodną, bądź okręt to może być bardzo duży wydatek. Jednak z tą ceną idzie również jakość i dostosowanie powierzchni mebla do wszelkich potrzeb dziecka – czyli spania i zabawy. Wiele z takich modelów ma drabinki, bądź przestrzenie, które mogą stanowić plac zabaw dla dzieci w domu.
Na pewno zajmie dziecko na wiele wieczorów pełnych zabaw.